Almendralejo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Barros, të provincës Badajoz, në Komunitetin Extremadura. Almendralejo ka 33975 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 164.5 km2.

Almendralejo
Kisha e Pastrimit
Kisha e Pastrimit
Flamuri i Almendralejo
Stema zyrtare e Almendralejo
Popullsia
 • Gjithsej33.975
Emri i banorëveAlmendralejenses
Faqja zyrtarewww.almendralejo.es

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto