Alt Àneu

komunë në Spanjë

Alt Àneu është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pallars Sobirà, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Alt Àneu ka 450 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 217.76 km2.

Alt Àneu
Sant Llorenç church in Isavarre
Sant Llorenç church in Isavarre
Stema zyrtare e Alt Àneu
Popullsia
 • Gjithsej450

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto