Alta Ribagorça është komarka (qark) në provincën Lleida, në komunitetin e Katalonjës, Spanjë. Ky qark ka një popullsi prej 4097 banorë (2013), dhe një sipërfaqe prej 426.9 km2.

Alta Ribagorça
Komarka (qark)
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Provinca Lleida
Komuniteti Autonom  Katalonja
Kryeqyteti Pont de Suert
Komuna më e madhe Pont de Suert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 426.9 km2
Popullsia 4097 banorë (2013)
Të dhëna të tjera
Vendasit Ribagorçan
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Faqja Zyrtare www.altaribagorça.cat

Lista e komunaveRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto