Amiens

komunë në departamentin Somme, Francë

Amiens është një qytet në Francë.

Amiens
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Location of {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej136,000
{{{postal_code_type}}}
80000
Faqja zyrtarewww.amiens.fr

Gjeografia Redakto

  • Posita gjeografike:

Demografia Redakto

Historia Redakto

Objekte turistike dhe kulturore Redakto

Universitetet Redakto

Personalitete Redakto

Panorama e qytetit Redakto


Lidhje të jashtme Redakto