Antônio Carlos Zago

futbollist brazilian

Antônio Carlos Zago (lindur më 18 Maj 1969) është një ish-futbollist brazilian.

Antônio Carlos Zago
Të dhënat personale
Emri i plotëAntônio Carlos Zago
Data e lindjes (1969-05-18) 18 Maj, 1969 (51 vjeç)
Vendi i lindjesPresidente Prudente, Brazil
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1990-1992São Paulo
1993Albacete Balompié
1993-1995Palmeiras
1996-1997Kashiwa Reysol
1997Corinthians Paulista
1997-2002Roma
2002-2004Beşiktaş
2004Santos
2005-2006Juventude
2007Santos
Ekipi kombëtar
1991–2001Flag of Brazil.svg Brazili37(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 37 ndeshje.

StatistikatRedakto

  Brazili
Vite Ndeshje Gola
1991 2 0
1992 3 1
1993 6 0
1994 0 0
1995 0 0
1996 0 0
1997 0 0
1998 3 0
1999 12 0
2000 10 2
2001 1 0
Gjithsej 37 3

Lidhje të jashtmeRedakto