Antonio Donnarumma

futbollist italian

Antonio Donnarumma (lindur më 7 Korrik 1990) është një lojtar italian i cili luan si portierSerie A per klubin Milan.

Antonio Donnarumma
Të dhënat personale
Emri i plotëAntonio Donnarumma
Data e lindjes (1990-07-07) 7 Korrik 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesCastellammare di Stabia, Itali
Gjatësia1,95 m (6 ft 5 in)[1]
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualMilan
Numri12
Karriera në rini
1999–2005Juve Stabia
2005–2009Milan
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2012Milan0(0)
2010–2011Piacenza (huazim)2(0)
2011–2012Gubbio (huazim)37(0)
2012–2016Genoa1(0)
2014–2015Bari (huazim)25(0)
2016–2017Asteras Tripolis21(0)
2017–Milan0(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 10 Prill 2017.
† Ndeshje (Gola).

Është vëllai i Gianluigit, i cili ashte gjithashtu portier i Milanit.

ReferimeRedakto