Aranguren

komunë në Spanjë


Aranguren është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuenca de Pamplona, të provincës Navarre, në Navarre. Aranguren ka 7317 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 40.6 km2.

Aranguren
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aranguren is located in Spanjë
Aranguren
Aranguren

Koordinatat: 42°47′21″V 1°32′10″P / 42.78917°V 1.53611°P / 42.78917; -1.53611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Navarre
Provinca Navarre
Qarku Cuenca de Pamplona
Kryetari i Bashkisë Manuel Romero Pardo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.6 km2
Lartësia 442 m (m.n.d.)
Popullsia 7317 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Arangureneses or Arangurendarres
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31192
Prefiksi 948
Koordinatat 42° 47′ 21″ Veri

1° 32′ 10″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aranguren.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto