Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Arcen en Velden (kthjellim).


Arcen en Velden është një qytezë në Venlo, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Arcen en Velden
—  woonplaats  —
stema_figuraArcen en velden vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Komuna Venlo
Koordinatat 51°26′31″V 6°10′49″L / 51.441944°V 6.1802778°L / 51.441944; 6.1802778 (Arcen en Velden)Koordinatat: 51°26′31″V 6°10′49″L / 51.441944°V 6.1802778°L / 51.441944; 6.1802778 (Arcen en Velden)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 077
Kodi Postar 5941, 5943
Arcen en Velden is located in Hollandë
Arcen en Velden
Arcen en Velden

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Limburgu