Arctostaphylos

gjini e bimëve
Arctostaphylos
-
Arctostaphylos
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Ericales
Familja: Ericaceae
Grupi: Arctostaphylos
Antarët

Lista e anëtarëve


Lista e anëtarëveRedakto

Simbas Philip V. Wells ne The Jepson Manual janë dy nen-gjini te Arctostaphylos:

Shiko dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Ericaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


  Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.