Ardales është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Antequera, Guadalteba, të provincës Málaga, në Andalusia. Ardales ka 2660 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 106 km2.

Ardales
Ardales Spain.jpg
Stema zyrtare e Ardales
Ardales.svg
Popullsia
 • Total2.660
Emri i banorëveArdaleños
Faqja zyrtarewww.ardales.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto