Ardit Beqiri (lindur më 13 Shkurt 1979Shkodër, Shqipëri) është mbrojtës i KF Partizani dhe është gjithashtu edhe kapiteni i skuadrës.

Ardit Beqiri
Të dhënat vetjake
Emri i plotëArdit Beqiri
Datëlindja (1979-02-13) 13 shkurt 1979 (45 vjeç)
VendlindjaShkodër, Shqipëri
Gjatësia1.81 m (5 ft 11 in)
PozicioniMesfushor
Numri4
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1999–2004Partizani Tirana100(0)
2004–2005KF Tirana17(0)
2005–2008Partizani Tirana86(2)
2008–2009Elbasani18(0)
2009–2010Vllaznia Shkodër11(0)
2010–2011Partizani Tirana25(2)
Karriera ndërkombëtare
2002–2006Shqipëria12(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 16 May 2009
‡ Ndeshjet dhe golat me ekipin kombëtar të redaktuar më 16 May 2009