Armando Vajushi

futbollist shqiptar

Armando Vajushi (lindi më 3 dhjetor 1991 në Shkodër) është futbollist shqiptar.

Armando Vajushi
Armando Vajushi 3.JPG
Të dhënat personale
Data e lindjes (1991-12-03) 3 Dhjetor 1991 (29 vjeç)
Vendi i lindjesShkodër, Shqipëria
Gjatësia1,80 m (5 ft 11 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualLitex Lovech
Numri14
Karriera në rini
Vllaznia Shkodër
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2011Vllaznia Shkodër53(9)
2012–Litex Lovech62(18)
Ekipi kombëtar
2009Shqipëria U193(1)
2011–Shqipëria U2110(1)
2011–Shqipëria5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 15:34, 07.12.2013 (UTC).

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 20:22, 29 Qershor 2013 (UTC)
Armando Vajushi

StatistikaRedakto

Club Season Liga Kupa Superkupë Europe Gjithsej
Lojra Gola alojra Gola Lojra Gola alojra Gola alojra Gola
Vllaznia Shkodër 2008–09 0 0 1 0 0 0 0 0 1 0
Vllaznia Shkodër 2009–10 11 0 1 0 2 0 14 0
Vllaznia Shkodër 2010–11 32 3 7 2 39 5
Career total 43 3 9 2 0 0 2 0 54 0

Lidhje të jashtmeRedakto

ReferimeRedakto