Arnedo

komunë në Spanjë


Arnedo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku d'Arnedo, të provincës La Rioja, në La Rioja. Arnedo ka 14559 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 85.4 km2.

Arnedo
Komunë
noform
Castle of Arnedo.
Stema_figuraBanderaarnedo.png
Vendndodhja
Arnedo is located in Spanjë
Arnedo
Arnedo

Koordinatat: 42°13′V 2°6′P / 42.217°V 2.100°P / 42.217; -2.100

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  La Rioja (Spanjë)
Provinca La Rioja
Qarku Qarku d'Arnedo
Kryetari i Bashkisë Juan Antonio Abad Pérez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 85.4 km2
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Popullsia 14559 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Arnedanos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26580
Faqja Zyrtare www.arnedo.com

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto