Artemisia është grup i familjes Asteraceae.

Artemisia
noform
noform
Artemisia cina
Klasifikimi Shkencor
Mbretëria Bimë
Mbindarja Spermatophyta
Ndarja Magnoliophyta
Klasa Magnoliopsida
Nënklasa Asteridae
Rendi Asterales
Familja Asteraceae
Nënfamilja Asteroidae
Fisi Anthemideae
Nënfisi Artemisiinae
Gjinia Artemisia
Lloji Shiko Lista e llojeve të ArtemisiasLista e llojeve

Redakto

Shiko dhe këtë

Redakto
Artemisia në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme

Redakto
  Commons: Asteraceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale