Atwood, Tennessee (Atwood, Tennessee) është një qytet në qarkun Carrollshtetit federal Tennessee, SHBA. Në Atwood, Tennessee jetojnë 938 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (1.9 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (443 ft).

Atwood, Tennessee
Atwood, Tennessee
qytet
Location of Atwood, Tennessee
Population
 • Total938

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Atwood, Tennessee – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale