Bérchules

komunë në Spanjë


Bérchules është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alpujarra Granadina, të provincës Granada, në Komunitetin Andalusia. Bérchules ka 836 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 69 km2.

Bérchules
Komunë
noform
Bérchules (2009)
Stema_figura
Vendndodhja
Bérchules is located in Spanjë
Bérchules
Bérchules

Koordinatat: 36°58′V 3°11′P / 36.967°V 3.183°P / 36.967; -3.183

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Alpujarra Granadina
Kryetari i Bashkisë Ricardo Zapata Toro (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 69 km2
Lartësia 1319 m (m.n.d.)
Popullsia 836 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Berchulero, ra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18451

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto