Provinca Granada

Provincë e Spanjës
(Përcjellë nga Granada (provincë))

Granada është një provincë e komunitetit autonom Andalusia, në Spanjë. Granada ka një popullsi prej 918072 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12531 km2.

Provinca Granada
Popullsia
 • Gjithsej918.072
Emri i banorëveEnglish: Granadin
spanjisht: Granadino

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto