Bakers Summit, Pennsylvania është një qytet në qarkun Bedfordshtetit federal Pennsylvania, SHBA.

Bakers Summit, Pennsylvania
qytet
Vendndodhja
Bakers Summit, Pennsylvania is located in SHBA
Bakers Summit, Pennsylvania
Bakers Summit, Pennsylvania

Koordinatat: 40°15′46″V 78°25′15″P / 40.26278°V 78.42083°P / 40.26278; -78.42083

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Pennsylvania
Qarku Bedford
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Prefiksi 814
Koordinatat 40° 15′ 46″ Veri

78° 25′ 15″ Perëndim

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Bakers Summit, Pennsylvania – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale