Balinca (Vushtrri)

fshat në Kosovë

Balincë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Balaj. Në këtë fshat ndodhet edhe Kulla e Zejnullah Begut.

Balincë
Balaj
Fshat
Vendndodhja
Balincë is located in Kosova
Balincë
Balincë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 612 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 35″ Veri

20° 53′ 23″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto