Banja (Çeshinovë-Obleshevë)

fshat në Maqedoni
Banja (Çeshinovë-Obleshevë)
Fshat
noform
Vendndodhja
Banja (Çeshinovë-Obleshevë) is located in Maqedonia e Veriut
Banja (Çeshinovë-Obleshevë)
Banja (Çeshinovë-Obleshevë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Çeshinovë-Obleshevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Lindor
Lartësia 335 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2301
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 54′ 41″ Veri

22° 20′ 01″ Lindje

Popullsia 402 banorë (2002)