Komuna e Çeshinovës-Obleshevës

Komuna e Çeshinovës-Obleshevës është komunë që shtrihet në pjesën lindoreMaqedonisë. Qendra e komunës është Oblesheva.

Komuna e Çeshinovës-Obleshevës
Општина Чешиново-Облешево
Komunë
noform
Kuvendi i Komunës
Stema_figura
Stema e Komunës
Flag of Češinovo-Obleševo Municipality.svg
Flamuri i Komunës
Vendndodhja
Komuna e Çeshinovës-Obleshevës is located in Maqedonia e Veriut
Komuna e Çeshinovës-Obleshevës
Komuna e Çeshinovës-Obleshevës

Koordinatat: 41°54′0″V 22°19′0″L / 41.90000°V 22.31667°L / 41.90000; 22.31667

Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Rajoni lindor
(Rajonet e MV)
Zyrat Oblesheva
Kryetari i komunës Granço Krstev
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 132.2 km2
Popullsia 7490 banorë
Dendësia 56.66 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Verore OVEQ UTC+2
Kodi Postal 2301
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 54′ 0″ Veri

22° 19′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare http://cesinovo-oblesevo.gov.mk

GjeografiaRedakto

Komuna e ... ka një pozitë gjeografike ...

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në Komunën e ... jetojnë 7 490 banorë nga të cilët x % janë ...

EkonomiaRedakto

Popullata e komunës së ... më së shumti merret me ...

VendbanimetRedakto

Komuna e ... i përfshin këto vendbanime :


Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Komunat në Maqedoni e Veriut  

Belimbegu · Berova · Bogdanca · Bogovina · Bosilova · Bërvenica · Brodi · Çashka · Çeshinova-Oblesheva · Çuçeri · Debërca · Dellçeva · Demir Kapia · Dibra · Dojrani · Dollneni · Gostivari · Gracka · Gjevgjelia · Haraçina · Ibrahimova · Jegunoci · Kamenica · Karbinca · Kavadari · Kërçova · Koçani · Konça · Kratova · Kriva Pallanka · Krivogashtani · Krusheva · Kumanova · Likova · Llozova · Manastiri · Mavrova dhe Radostusha · Mogilla · Murgashova · Nagoriçi i Vjetër · Negotina · Novaca · Novosella · Ohri · Peçeva · Përlepi · Pllasnica · Probishtipi · Radovishti · Rankoci · Resnja · Rosomani · Shtipi · Sopishti · Struga · Strumica · Studeniçani · Sveti Nikolla · Tearca · Tetova · Vallandova · Vasileva · Veçani · Velesi · Vinica · Vrapçishti · Zelenikova · Zërnoci · Zhelina · Zhupa


Komunat e Shkupit: Aerodromi · Buteli · Çairi · Gazi Baba · Gjorçe Petrovi · Karposhi · Kisella Voda · Qendra · Saraji · Shutka


Ish-komunat: Drugova · Osllomeji · Vraneshtica · Zajazi