Oblesheva

fshat në Maqedoni
Oblesheva
Fshat
noform
Vendndodhja
Oblesheva is located in Maqedonia e Veriut
Oblesheva
Oblesheva
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Çeshinovë-Obleshevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Lindor
Lartësia 287 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2301
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 53′ 02″ Veri

22° 19′ 55″ Lindje

Popullsia 1131 banorë (2002)