Bar i etheve
noform
Bar i etheve
Klasifikimi Shkencor
Mbretëria Bimë
Ndarja Magnoliophyta
Klasa Magnoliopsida
Rendi Gentianales
Familja Gentianaceae
Gjinia Centaurium
Lloji Centaurium pulchellumBar i etheve ( lat. Centaurium pulchellum S.D.) e njohur edhe si: trikë e bukur(Fier) është lule që klasifikohet në familjen Gentianaceae.

Shiko dhe këtëRedakto

Bar i etheve në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Gentianaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


  Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.