Bashkia Kavajë
p/dh
Q. i Tiranës > Rr. i Kavajës > Bashkia Kavajë
Administrata
Sipërfaqja 198.81 km²
Popullsia 79,556 banorë
Shteti Flag of Albania.svg Shqipëria
Qarku Qarku i Tiranës
Rrethi Rrethi i Kavajës
Kryetari i bashkisë Elvis Rroshi (PS)
61 · Bashkitë e Shqipërisë

Bashkia Kavajë është një bashkiRrethin e KavajësShqipëri. Përfshin qytetin e Kavajës si dhe njësitë administrative Golem, Helmës, Synej dhe Luz i Vogël.


BurimetRedakto

Shiko edheRedakto