Bashkia Pustec

Bashki në Shqipëri

Bashkia Pustec (maqedonisht: Општина Пустец) është një bashki në Qarkun e Korçës në Shqipëri.[1] Është njohur zyrtarisht si Komuna Liqenas nga viti 1973 deri në vitin 2013, dhe Komuna Pustec në vitet 2013–2015, ku u shëndrrua në bashki sipas reformës administrativo-territoriale.[1]

Emblema maqedone e bashkisë Pustec

Vendbanimet Redakto


Shiko edhe Redakto

Referime Redakto

  1. ^ a b "LIGJ Nr. 115/2014 PËR NDARJEN ADMINISTRATIVOTERRITORIALE TË NJËSIVE TË QEVERISJES VENDORE NË REPUBLIKËN E SHQIPËRISË" (PDF). Arkivuar nga origjinali (PDF) më 24 shtator 2015. Marrë më 24 gusht 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)