Bashkia Vorë
p/dh
Q. i Tiranës > Rr. i Tiranës > Bashkia Vorë
Administrata
Shteti Flag of Albania.svg Shqipëria
Qarku Qarku i Tiranës
Rrethi Rrethi i Tiranës
Kryetari i bashkisë Shefki Karamuca (PS)
61 · Bashkitë e Shqipërisë

Bashkia Vorë është një bashkiRrethin e TiranësShqipëri.

VendbanimetRedakto

Bashkia Vorë përfshin nën administrimin e saj qytetin e Vorës dhe njësitë administrative Bërxullë dhe Prezë.

BurimetRedakto

Shiko edheRedakto