Hape menynë kryesore

Koordinatat: 41°11′V 19°32′L / 41.18°V 19.53°L / 41.18; 19.53

link={{{të çon}}}

Rrethi i Tiranës është një nga 36-të rrethet e Shqipërisë dhe gjindet në Qarkun e Tiranës. Ky rreth ka një popullsi prej 811.649 banorë (sipas regjistrimit të vitit 2016) dhe ka një sipërfaqje prej 1,238 km² dhe kryeqendër Tiranën.

Ndarja administrativeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Shiko edhe këtëRedakto