Begnishti

fshat në Maqedoni
Begnishti
Fshat
noform
Vendndodhja
Begnishti is located in Maqedonia e Veriut
Begnishti
Begnishti
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 518 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1434
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 22′ 03″ Veri

21° 59′ 51″ Lindje

Popullsia 369 banorë (2002)