Behold... The Arctopus është bend technical progressive metal nga Brooklyn, New York, Shtetet e Bashkuara.

Behold... The Arctopus
Loz arct.png
Informacione
PrejardhjaFlag of the United States.svg Shtetet e Bashkuara
ZhanriTechnical metal
LabelMetal Blade Records
Vite aktiv2001 - prezent
Anëtarët
Mike Lerner
Colin marston
Charlie Zeleny

BiografiaRedakto

Behold... The Arctopus aktualisht kanë kontratë të lidhur me Metal Blade Records për albumin e tyre të parë, Skullgrid, i cili është lëshuar më 16 tetor 2007. Bendi shkoi në turne me Genghis Tron dhe The Dillinger Escape Plan për ta promovuar albumin e ri, por turneja zgjati shkurtë, për shkak të lëndimit të njërit anëtar të The Dillinger Escape Plan.

AnëtarëtRedakto

DiskografiaRedakto

Studio albumetRedakto

EP-tëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto