Brooklyn është një komunë (Borough) të Nju Jorkut dhe mbulohet me Kings County.

Brooklyn
Brooklyn Bridge.jpg
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Location of {{{official_name}}}
Faqja zyrtareWeb faqja

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

EkonomiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.