Benifallet

komunë në Spanjë

Benifallet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Ebre, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. Benifallet ka 788 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 62.42 km2.

Benifallet
Col·legi de Grau i de Gras-Benifallet.jpg
Stema zyrtare e Benifallet
Popullsia
 • Gjithsej788

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto