Besalú

komunë në Spanjë


Besalú është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Besalú ka 2361 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.92 km2.

Besalú
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Besalú.svg
Vendndodhja
Besalú is located in Spanjë
Besalú
Besalú

Koordinatat: 42°12′V 2°42′L / 42.200°V 2.700°L / 42.200; 2.700

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Kryetari i Bashkisë Lluís Guinó Subirós
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.92 km2
Lartësia 151 m (m.n.d.)
Popullsia 2361 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Besaluenc
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17850
Faqja Zyrtare www.besalu.cat

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto