Beuda

komunë në Spanjë


Beuda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia.

Beuda
Komunë
noform
El Castellot (Beuda)
Vendndodhja
Beuda is located in Spanjë
Beuda
Beuda

Koordinatat: 42°14′V 2°43′L / 42.233°V 2.717°L / 42.233; 2.717

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Beuda – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale