Bilal Kasami

politikan shqiptar nga Maqedonia

Bilall Kasami (Maqedonisht: Билал Касами; i lindur më 31.7.1975, në Tetovë) është një politikan shqiptar nga Maqedonia e Veriut gjithashtu edhe lideri aktual i Lëvizjes Besa. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Bilal Kasami kandidoj si pjesë e lëvizjes BESA dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Shih edhe Redakto

Referime Redakto

  1. ^ "Bilal Kasami". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)