Lëvizja Besa është një parti politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut. U formua në nëntor të vitit 2014 nga Zeqirja Ibrahimi, Bilal Kasami, Hysni Ismaili, Shaban Zeneli dhe Afrim Gashi. Anëtarë të tjerë themelues ishin Rexhep Mehmeti, Zirafet Agushi dhe Skënder Rexhepi.[1]

Logo

Referime Redakto

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 3 shtator 2017. Marrë më 3 shtator 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)

Lidhje të jashtme Redakto