Zeqirja Ibrahimi

politikan nga Maqedonia

Zeqirja Ibrahimi (maqedonisht: Зеќирија Ибрахими; i lindur më 14.6.1977, në Luboten, Shkup) është një politikan shqiptar nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Zeqirja Ibrahimi kandidoj si pjesë e lëvizjes BESA dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referime Redakto

  1. ^ "Zeqirja Ibrahimi". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017.