Björn Ulvaeus

muzikant suedez

Björn Ulvaeus (Emri i Gjatë : Björn Kristian Ulvaeus) u lind më 26 prill 1945GöteborgSuedisë, ka qenë pjesëtarë në Grupin e Famshëm Suedez ABBA.

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Björn Ulvaeus – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale