Hape menynë kryesore

NgjarjeRedakto

  • 1986 - katastrofa nukleare në Çernobil
  • 2010 - filluan punimet për ndërtimin e autostradës Vërmnicë- Merdare.

LindjeRedakto

VdekjeRedakto

Festa dhe përvjetoreRedakto