Hape menynë kryesore

NgjarjeRedakto

LindjeRedakto

VdekjeRedakto

Festa dhe përvjetoreRedakto

  • Dita ndërkombëtare e pronësisë intelektuale. Kjo ditë filloi të kremtohet prej vitit 2000 nga ana e Organizatës Botërore të Pronësisë Intelektuale (World Intellectual Property Organization - WIPO)