Hape menynë kryesore

NgjarjeRedakto

LindjeRedakto

VdekjeRedakto

Festa dhe përvjetoreRedakto

  • Pashkët e krishtera kremtohen nga Katolikët dhe Ortodoksët, Festa e Ringjalljes së Krishtit