Blendi Nallbani i njohur edhe si Tata (i lindur më 30 maj 1971Tiranë) është një portier shqiptar, i cili aktualisht për SK TiranaSuperligën shqiptare. Ai është zëvëndës kapiten i klubit. Ai ishte një anëtar i ekipit kombëtar shqiptar para daljes ndërkombëtare të tij në pension në 2002.

Blendi Nallbani
Të dhënat vetjake
Datëlindja (1971-05-30) 30 maj 1971 (53 vjeç)
VendlindjaTirana, Shqipëri
Gjatësia1.87 m (6 ft 2 in)
PozicioniPortier
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
KF Tirana
Numri1
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1986–1990Partizani Tiranë39(0)
1990–1992SK Tirana32(0)
1992Victoria Bucarest
1992–1993SK Tirana16(0)
1994–1997Partizani Tiranë4(0)
1997–2001SK Tirana149(0)
2001–2004Partizani Tiranë83(0)
2004–2010SK Tirana113(1)
Karriera ndërkombëtare
Shqipëria U–191(0)
Shqipëria U–213(0)
1989–2002Shqipëria17(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 20 Maj 2010
‡ Ndeshjet dhe golat me ekipin kombëtar të redaktuar më 20 Maj 2010