Bllagojçe Tërpevski

politikan nga Maqedonia

Bllagojçe Tërpevski (maqedonisht: Благојче Трпевски; i lindur më 11.9.1965, në Gostivar) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Bllagojçe Tërpevski kandidoj si pjesë e LSDM-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

ReferimetRedakto

  1. ^ "Bllagojçe Tërpevski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)