Boţeşti (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 1.218 banorësh dhe sipërfaqe 38,95 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Boţeşti dhe Moşteni Greci.

Boţeşti (Argeş)
Popullsia
 • Gjithsej1,218

ReferimeRedakto