Boban Babunski

futbollist maqedonas

Boban Babunski (lindur më 5 Maj 1968) është një ish-futbollist maqedonase.

Boban Babunski
Të dhënat personale
Emri i plotëBoban Babunski
Data e lindjes (1968-05-05) 5 Maj, 1968 (53 vjeç)
Vendi i lindjesSkopje, Maqedonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985-1992Vardar Skopje
1992-1994CSKA Sofia
1994-1996Lleida
1996-1998Gamba Osaka
1998-1999AEK Athens
1999-2000Logroñés
2000Sint-Truidense
2000Chemnitz
2001Rabotnički Skopje
Ekipi kombëtar
1991Flag of Yugoslavia (1946–1992).svg Jugosllavia2(0)
1993–2000Flag of North Macedonia.svg Maqedonia e Veriut23(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin jugosllave, reprezentacionin maqedonase ka luajtur 25 ndeshje.

StatistikatRedakto

  Jugosllavia
Vite Ndeshje Gola
1991 2 0
Gjithsej 2 0
  Maqedonia e Veriut
Vite Ndeshje Gola
1993 1 0
1994 3 0
1995 4 0
1996 2 1
1997 2 0
1998 1 0
1999 6 0
2000 4 0
Gjithsej 23 1

Lidhje të jashtmeRedakto