Bojançishti

fshat në Maqedoni
Bojançishti
Бојанчиште
Fshat
noform
Vendndodhja
Bojançishti is located in Maqedonia e Veriut
Bojançishti
Bojançishti
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 885 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1437
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 15′ 46″ Veri

22° 01′ 45″ Lindje

Popullsia 45 banorë (2002)