Papa Bonafaci IV ( l. ?, Marsica,San Benedikti dei Marsi - v. 25 maj 615, Roma) ishte papa i 67 i Kishës Katolike.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më 25 gusht 608 dhe deri më 8 maj 615. Paraardhës i tij ishte papa Bonafaci III, ndërsa pasardhësi papa Adeotati I.

Papa Bonafaci IV
San Bonifacio IV papa1.gif
papa i 67 i Kishës Katolike
Zgjedhja 25 gusht 608
Fundi papatit 8 maj 615
Paraardhësi papa Bonafaci III
Pasardhësi papa Adeotati I
Lindja Marsica,San Benedikti dei Marsi, ?
Vdekja Roma, 25 maj 615
Varrimi Bazilika e Shën Pjetrit

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ * Stampa:En {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
papa Bonafaci III
Papë
25 gusht 6088 maj 615
Pasardhësi 
papa Adeotati I