Borne (Holandë)

fshat në Hollandë

Borne është një bashki në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 26.15 km² dhe popullsi 21332 banorë[2]. Borne është kryeqendra e bashkisë.

Borne
Flamuri i Borne
Stema zyrtare e Borne
Popullsia
 • Total21.332
Faqja zyrtarewww.borne.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Overijssel