Borne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Borne ka një popullsi prej 43 banorë dhe sipërfaqe 32.01 km², me një dendësi prej 1 banor/km².

Borne
Komunë
noform
Pamje nga Borne
Stema_figura
Vendndodhja
Borne is located in Franca
Borne
Borne
44°36′53″V 4°00′56″L / 44.614722222222°V 4.0155555555556°L / 44.614722222222; 4.0155555555556Koordinatat: 44°36′53″V 4°00′56″L / 44.614722222222°V 4.0155555555556°L / 44.614722222222; 4.0155555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.01 km2
Popullsia 43 banorë
Dendësia 1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07590
INSEE 07038

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Borne (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale