Boshava e Epërme

fshat në Maqedoni
Boshava e Epërme
Горна Бошава
Fshat
noform
Vendndodhja
Boshava e Epërme is located in Maqedonia e Veriut
Boshava e Epërme
Boshava e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 728 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1437
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 17′ 00″ Veri

22° 06′ 28″ Lindje

Popullsia 52 banorë (2002)