Boshava e Poshtme

fshat në Maqedoni
Boshava e Poshtme
Долна Бошава
Fshat
noform
Vendndodhja
Boshava e Poshtme is located in Maqedonia e Veriut
Boshava e Poshtme
Boshava e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 595 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1437
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 17′ 42″ Veri

22° 06′ 23″ Lindje

Popullsia 25 banorë (2002)